Програма – Dental Masters

Доповідачі конгресу MASTERS – це нове покоління світової еліти в ортопедичній стоматології. Це дослідники, які поєднують науковий підхід і пристрасть до стоматології. Тому девіз конгресу – Scіence & Іnspіratіon | «Наука та натхнення!»

Академічний день


25 травня 2019


Аналог та Цифра – майбутнє імплантології

Мігель Стенлі – DDS | Португалія

Цифрові технології покращують щоденну практику: нові імплантати та нові інструменти, такі, як інтраоральні та лабораторні сканери, комп’ютерні томографи, CAD/CAM програмне забезпечення та 3D-друк, змінюють спосіб лікування наших пацієнтів. У сфері стоматологічної імплантації, д-р Стенлі проведе вас через нові парадигми та інновації, які дозволяють отримувати більш швидкі, кращі та передбачувані результати в хірургічній стоматології.

Від старої школи до новітнього програмного забезпечення для хірургічного планування з комбінованою ендодонтією, ортодонтією та косметичною стоматологією. Представлені випадки покажуть, як команда доктора Стенлі вирішує кожну окрему ситуацію для досягнення оптимального результату.

Відео-запрошення від Мігель Стенлі

Еволюція гібридної зуботехнічної лабораторії. Передбачувані результати: від реставрації окремих зубів до повної дуги з використанням всіх доступних цифрових або аналогових інструментів

Філ Реддінгтон – RDT | Великобританія

Ця лекція присвячена тому, як вижити і благополучно розвиватись в швидкоплинному світі стоматології. Філ чесно і відкрито розповість про будні сучасної комерційної лабораторії: від застосовуваних систем і технологій до пов’язаних з ними нюансів. Буде презентовано цифровий протокол для повної гібридної реставрації за технологією BDT. У презентації також буде показаний аналіз конкретних прикладів і огляди багатьох кейсів з його практики – від успішних до невдалих.

Відео-запрошення від Філ Реддінгтон

Як уникнути помилок в часткових керамічних реставраціях фронтального відділу

Марко Греснігт – DMD PhD | Нідерланди

Давайте будемо чесними, коли ми – практикуючі лікарі – працюємо з пацієнтами, ми завжди припускаємось помилок. Деяких з цих помилок, таких, як сколи або дебондінг, можна запобігти.

У цій лекції ми торкнемось таких питань, як IDS (безпосереднє запечатування дентину), адгезія з попередньо нагрітими композиційними матеріалами, і деяких інших важливих питань для підвищення рівня довговічності часткових керамічних реставрацій фронтального відділу. Об’єднання науки і клінічної майстерності робить цю презентацію унікальною.

Відео-запрошення від Марко Греснігт

Тотальна реабілітація від А до Я

Едріс Раста – MDT | Нідерланди

В лекції буде детально розглянуто концепцію біо-фізіологічного підходу в комунікації між клінікою та лабораторією, від центрального співвідношення щелеп до максимальної інтеркуспідації.

Анотація:
У світі сучасної стоматології дуже важливо розуміти, дотримуватись і прецизійно передавати первинну фізіологічну інформацію від пацієнта до лабораторії, цифровим чи аналоговим методами.

Ми маємо розуміти та коректно реєструвати діагностичні дані, за допомогою правильних інструментів, та у відповідний спосіб передавати всю інформацію до лабораторії.

Шарнірну вісь нижньої щелепи, яка працює у просторі, у трьох площинах, потрібно враховувати не тільки при тотальних реабілітаціях, але й в одиночних реставраціях.

Коли і як змінювати висоту прикусу, без шкідливого впливу на скронево-нижньощелепні суглоби та оклюзійні компаси.

Весь функціонально-спрямований підхід, в одній презентації – «Тотальна реабілітація від А до Я»

Відео-запрошення від Едріса Раста

Спонсорський день


26 травня 2019


Перша половина дня буде присвячена лекціям генерального спонсора MASTERS – компанії Cendres+Metaux (Швейцарія). Впродовж другої половини спонсорського дня партнери конгресу презентують свої рішення та продукти в окремих конференц залах. Програма доповідей та семінарів наразі формується.

Високопродуктивні полімери (НРР) в стоматології – шлях до успіху

Роберт Арвай – MDT | Швейцарія

Близько 10 років тому на стоматологічному ринку з’явились новітні матеріали для виготовлення каркасів протезів. Родина матеріалів PEEK та PEKK почала активно використовуватись в клініках та лабораторіях. Під час цієї лекції ми будемо говорити про показання, відмінності та практичне використання цих двох матеріалів в клінічній практиці.

Робота з новими типами матеріалів нелегка і потребує вивчення та правильного використання. Функціональні моменти, такі, як стратегія обробки поверхні та склеювання, є настільки ж важливими, як і високий естетичний результат нашої щоденної роботи. Незважаючи на тип реставрації, ми, фахівці, відповідальні за належне виготовлення роботи, що виглядає добре не тільки в день доставки у клініку, а й багато років потому.

Дізнайтесь, як належним чином ставитись до цієї нової групи матеріалів, дізнайтесь про правильні доказові протоколи бондінгу і навіть більше – про те, як легко інтегрувати використання високопродуктивних полімерів (НРР) у щоденну роботу лабораторії.

До 2009 р. Роберт Арвай працював у різних стоматологічних лабораторіях та у відомих компаніях стоматологічної галузі, таких, як Ivoclar-Vivadent та Klema, техніком з контролю якості. Роберт Арвай є автором наукових статей, які були опубліковані в журналах Quintessence, Dental Laboratory та інших журналах по всьому світу.

З 2016 року він почав викладати незнімне протезування у “Школі майстер-техників Швейцарії”, а також став членом науково-дослідної групи “Bio-Emulation”.

Презентація новітньої системи безметалевих реставрацій Livento/Soprano

Кай Фогелер – MDT | Швейцарія

Дисилікат літію на ринку 2019 року, чи все там так само? І якщо ні, то що нового?

“Я завжди мав пристрасть до стоматологічних технологій. Мистецька частина нашої професії дуже відома і привертає велику увагу. Мені, як і багатьом іншим, легко заблукати у кожній деталі зуба. Але давайте не забувати про технології, що лежать в основі нашого мистецтва – такі, як, наприклад, сучасна кераміка, з якою ми створюємо живі реставрації.

У моїй лекції ми глибоко зануримось в молекулярну базу сучасної кераміки і знову зосередимось на всіх цих маленьких деталях. Що відрізняє один матеріал від іншого, що робить його міцнішим або слабкішим, як створюється колір, як ми можемо порівнювати та розуміти можливості нашої кераміки за допомогою інструментів, які є в наших лабораторіях.

Завдяки цим знанням та нашим майстерним навичкам ми будемо не просто робити кращі зуби, але навіть матимемо глибшу пристрасть до того, що ми любимо робити кожен день.”

Кай Фогелер працював у відомій зуботехнічній лабораторії Oral Design Bodensee та у низці інших лабораторій, перш ніж переїхати в Бостон, США у 2008 році, де він працював в клінічній лабораторії проф. доктора Кеннета А. Маламента. У 2010 році він повернувся до Європи і працював 2 роки під керівництвом професора Крістофа Хеммерле в лабораторії департаменту протезування Цюріхського університету, Швейцарія. З 2012 року він є головним техніком SwissSmile у Цюріху, Швейцарія.

Магічне рішення – «ВСЕ НА ЧОТИРЬОХ»

Іван Мілетич | Хорватія
Павло Метелко | Чеська Республіка

Хірург, стоматолог і технік представляють повне відновлення зубного ряду конструкцією з ПЕЕК (поліефірефіркетон) із застосуванням методики «все на чотирьох»

Презентація присвячена повному відновленню зубного ряду за допомогою унікального методу «Все на чотирьох», виконаного видатним хірургом лікарем Станко Мілетичем, з подальшим протезуванням лікарем Іваном Мілетичем. На початковому етапі планування виконується з вивченням майбутнього протезування, тому застосовується лицьова дуга і цифровий аналіз. Вся отримана інформація передається в роботу техніку Павлу Метелко для цифрового виготовлення з ПЕЕК мостоподібного протезу з гвинтовою фіксацією.

Стоматолог: Іван Мілетич

 • Ключі переносу (Bite-jig)
 • Лицьова дуга
 • Реєстрація прикусу
 • Тимчасові конструкції
 • Аналіз посмішки
 • Рекомендації по матеріалам
 • Мостоподібна конструкція з гвинтовою фіксацією
 • Вибір матеріалу

Зубний технік: Павло Метелко

 • Фізичні властивості ПЕЕК
 • Артикуляція в динаміці
 • Проектування тимчасових конструкцій та аналіз посмішки
 • Фіксація коронок на конструкції з ПЕЕК
 • Післяобрабка цирконія Zolid FX
 • Цифрове функціональне протезування

Новітні досягнення та концепції інтраорального сканування. Практичний тренінг

Олександр Обабко | Україна

 • Tехнологіі, аналіз і порівняння інтраоральних сканерів.
 • Програмне забезпечення MEDIT Link, MEDIT iScan, знайомство.
 • Доступний і відкритий інтерфейс, «ефект швидкої адаптації».
 • Тренінг з інтраорального сканування з використанням сканера MEDIT i500, протокол сканування: сегмент, повна дуга, оклюзійні блоки.
 • Діагностика отриманого скану. Окклюзіограма контактних пунктів. Режим HD простий скан «зауступного» простору, скан відбитку, аналіз якості скана.

Авторська техніка роботи з керамікою GC INITIAL

Нікос Беллас | Греція

На майстер-класі лектор продемонструє власну авторську методику роботи з флуоресцентними порошками GC Initial. Покаже відтворення будь-якого відтінку без використання дентинних порошків. Будуть розглянуті проблеми створення максимальної естетики при мінімальній товщині кераміки.

Ортопедична реабілітація пацієнта з беззубою щелепою з опорою на імплантати

Віктор Каленчук | Україна
Євген Гризодуб | Україна
Микола Романчук | Україна
Василь Хруник | Україна

Зубна імплантація при лікуванні повної вторинної адентіі, без сумніву, є однією з найбільш розроблених і вивчених тем в імплантологічному лікуванні дефектів зубних рядів. Однак, розвиток імплантаційних методів і методик привів як до можливості рішень складних клінічних випадків, так і до необхідності врахування при цьому високих користувацьких потреб пацієнтів. Вибір оптимального хірургічного підходу, ефективного конструктивного ортопедичного рішення і максимальної реалізації інтересів пацієнта – є темою і завданням цього навчального семінара, який буде проведений унікальною кооперацією знань, досвіду і вмінь хірургів, ортопедів і техніків провідних стоматологічних центрів нашої країни.

На майстер-класі лектор продемонструє власну авторську методику роботи з флуоресцентними порошками GC Initial. Покаже відтворення будь-якого відтінку без використання дентинних порошків. Будуть розглянуті проблеми створення максимальної естетики при мінімальній товщині кераміки.

Програма:

 1. Історія і сучасний стан проблеми.
 2. Основні клінічні підходи в імплантологічному лікуванні беззубої щелепи.
 3. Планування ортопедичного лікування повної адентії з опорою на імплантати.
 4. Імплантація і зубні реставрації за різних клінічних умов.
 5. Клінічна тактика при дефіциті тканинної пропозиції.
 6. Негайне навантаження імплантатів при повній адентії – можливості й обмеження.

Нові матеріали-нові можливості технологій, перевірених часом

Олексій Ізмайлов | Україна

Celtra Press, Celtra Ceram, Universal Stain&Glaze – Неперевершена міцність, надвисока естетика, технологічність та простота використання в єдиній концепції. Знайомство з найсучаснішими матеріалами для зуботехнічної лабораторії від компанії DentsplySirona.

Що потрібно знати про передбачуване негайне навантаження команді хірурга і ортопеда

Лариси Дахно | Україна

Часто виникають питання про те, чому деякі випадки дентальної імплантації з негайним навантаженням зазнають невдачі. Існує безліч причин невдач, таких як інфекція або системні захворювання, нераціональне позиціонування імплантатів або недостатня якість і кількість кістки. Проте, залишається ще одна причина, пов’язана з надмірним перевантаженням. Найбільш забутим станом є відсутність переднього ведення і дезорієнтація оклюзійної площини.
Успіх протоколу негайного навантаження залежить від багатьох факторів, які можна поліпшити, розуміючи біологічні і механічні параметри кожного конкретного пацієнта як на хірургічному, так і на ортопедичному етапі.
Стратегія поліпшення і прискорення остеоінтеграції дентальних імплантатів полягає в зміні біології сумісності поверхні імплантатів, зміні хірургічної та ортопедичної техніки і розумінні конструкції імплантату та фіксованої супраструктури в умовах компенсованій оклюзії.

Стабільні і точні результати в 3-D друці

Стефан Вайc | Німеччина

У цій лекції пояснюється, як і чому ми фокусуємо увагу в першу чергу на стабільності і точності (а не на гучних словах «ціна» або «швидкість»).
Ми поговоримо про важливість процесу моніторингу технологій при створенні принтерів ASIGA, що ставить цей принтер в нішу, окрему від переповненого ринку 3-D принтерів. І як ці технології допомагають відкрити професійний принтер для будь-яких матеріалів сторонніх виробників і дозволяють йому залишатися на висоті без додаткових зусиль з боку користувача.

Функціональна анатомія та корекція оклюзії

Воронін Максим | Україна

В лекції ми розглянемо основні чинники, які необхідно враховувати при створенні саме функціонально-коректних реставрацій.

 • Анатомія і фізіологія м’язової системи нижньої щелепи та ВНЩС.
 • Компенсаторні криві Шпея та Уілсона.
 • Оклюзійна площина.
 • Фiзика оклюзійного навантаження. Арки, бугри, фісури.
 • Оклюзійна карта. Контакти АВС та додаткові контакти. Оклюзійні треки.
 • Методика корекції оклюзії.
 • Недоліки повнооклюзійних реставрацій.

Художнє оформлення робіт з використанням 3D Multilayer

Ванік Кауфман-Джиноан | Швейцарія

Тенденція розвитку цифрової зуботехнічної лабораторії. Шляхи досягнення високої естетики з мінімальними затратами часу та коштів. Використання універсальних глазурних барвників «Stain&Glaze Kit» у щоденній практиці.

Цифрові протоколи в функціональній діагностиці із застосуванням сканера обличчя

Роман Нестор | Україна

З кожним днем розвиток стоматології все більше вражає своїми темпами та інноваціями. Компаніям, які розробляють стоматологічне обладнання, все важче здивувати пацієнта і, тим більше, лікаря-стоматолога. Особливо, коли стоїть питання про вибір надтонкого вініра чи точності препарування за допомогою збільшення. Сьогодні такі послуги може запропонувати кожен стоматологічний кабінет. Разом з тим, втрата унікальності в пропозиції не така страшна, як найменша неточність під час діагностичної фази лікування. Адже це може знівелювати всю радість очікування пацієнта і, найгірше, всі ваші стосунки та репутацію. Некоректне визначення центрального співвідношення щелеп грозить, у кращому випадку, множинними сколами ортопедичних реставрацій, а у гіршому – фрактурами зубів і дисфункцією скронево-нижньощелепних суглобів. Невелика похибка лицевої дуги, через анатомічне положення вух на різному рівні – помилка визначення горизонту під час роботи в DSD з фотографією в рази збільшує ймовірність отримання косої центральної лінії зубів. А це вже загрожує повністю переробкою всієї роботи. Внаслідок такого результату, однозначно, псуються стосунки з техніком. А фінансове навантаження постійних переробок точно не вильється посмішкою на вашому обличчі.

 • Як уникнути базових помилок діагностики?
 • Як коректно передати положення верхньої щелепи відносно анатомічних орієнтирів черепа в аналоговому і цифровому світі?
 • Як працює аналогова і цифрова лицева дуга?
 • Чи можна вірити даним, які ми отримуємо цифровою лицевою дугою?
 • Як працює цифровий артикулятор і чи може він замінити аналоговий, особливо при тотальних реабілітаціях?
 • Які бувають методи визначення центрального співвідношення щелеп і в яких ситуаціях їх застосовувати?
 • Як перенести позицію нижньої щелепи у тимчасову роботу без втрати орієнтирів, отриманих завдяки спліт-терапії?
 • Як перенести тимчасову роботу в постійну без втрати точності оклюзійних співвідношень?

25 травня 2019: Академічний день


08:00 - 09:30 Реєстрація учасників

09:30 - 10:00 Владислав Ісаков

Відкриття конгресу

10:00 - 11:30 Едріс Раста

Тотальна реабілітація від А до Я

11:30 - 12:00 Перерва на каву

12:00 - 13:30 Марко Греснігт

Як уникнути помилок в часткових керамічних реставраціях фронтального відділу

13:30 - 14:30 Обідня перерва

14:30 - 16:00 Філ Реддінгтон

Еволюція гібридної зуботехнічної лабораторії. Передбачувані результати: від реставрації окремих зубів до повної дуги з використанням всіх доступних інструментів, цифрових або аналогових

16:00 - 16:30 Перерва на каву

16:30 - 18:00 Мігель Стенлі

Аналог та Цифра – майбутнє імплантології

26 травня 2019: Спонсорський день


11:00 - 12:15 Роберт Арвай

Високопродуктивні полімери (НРР) в стоматології – шлях до успіху

12:15 - 12:45 Перерва на каву

12:45 - 14:00 Кай Фогелер

Презентація новітньої системи безметалевих реставрацій Livento/Soprano

14:00 - 15:00 Обідня перерва

15:00 - 18:00 Семінари та презентації спонсорів конгресу (паралельно в різних конференц-залах)